Výchova je naše věc

Termín: neděle 14. dubna 2019 od 13:30 do 17:30
Místo: Klubovny střediska K. Šimka, Sokolovská 79, Hradec Králové – zde: http://mapy.cz/s/ePPl

Anotace:
Máte ve vašem oddíle nebo středisku volnou pozici výchovného zpravodaje? Netušíte, proč by se vám tato pozice hodila? Jste výchovným zpravodajem a nevíte, co všechno byste mohli dělat? I na tyto a další otázky si odpovíme na dalším nadstavbovém semináři. Co vás čeká? Představíme si sekci Křižovatky vytvořenou pro výchovné zpravodaje, pobavíme se o popisu činnosti výchovného zpravodaje na kraji, okrese a středisku. Nastíníme si nástroje podpory výchovy.  Dostaneme se také k hodnocení kvality a metodice pro výchovné zpravodaje. Na závěr se seznámíme s možnostmi výchovného plánu. Všechny části si společně prodiskutujeme a také nasdílíme dobrou praxi. Seminář je určen pro všechny výchovné zpravodaje i zájemce o výchovu v hnutí na jakékoli pozici.

LektorkaMarie Pekárková – Šmako
Ve skautu jsem si vyzkoušela vedení všech věkových kategorií až po samotné vedení oddílu. Získané informace jsem předávala na Brněnském rádcovském kurzu, který jsem pak i vedla. Nyní jsem výchovnou zpravodajkou na středisku Mafeking a okrese Brno – město. Od listopadu 2018 jsem přebrala agendu k projektu výchovných zpravodajů.

Na seminář se lze přihlásit do neděle 31. března 2019 zde: přihlásit na akci přes SkautIS.