Skautká činnost obnovena 25. května 2020

K 25. květnu mění vláda a ministerstva různá protiepidemická pravidla. Výkonná rada proto upravuje pravidla pro skautskou činnost s platností od 25. května. Pravidla budou i nadále průběžně aktualizována a platný stav najdete vždy na www.skaut.cz/koronavirus.

Činnost je možná za dodržování určitých podmínek:

• každý účastník nejpozději na začátku první akce (družinové schůzky, oddílové brigády, vzdělávací akce apod.) předloží písemné čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění. Povinnost se vztahuje na děti i dospělé, členy i nečleny. Evidenci čestných prohlášení spravují střediska, formulář čestného prohlášení stahujte zde (vyplývá z logiky pravidel pro školy a střediska volného času, chrání jednotlivé vedoucí i organizaci, nařízení Výkonné rady)
  • účastnit jakékoliv aktivity se může pouze osoba, která je bez akutních zdravotních potíží odpovídajících virovému infekčnímu onemocnění (vyplývá z obecně platných pravidel pro veřejnost)
  • je dodržován rozestup 2 metry během všech aktivit (kopíruje obecně platná pravidla pro veřejnost)
  • roušky je třeba nosit v budovách, roušky není třeba nosit pod širým nebem (kopíruje obecně platná pravidla pro veřejnost)
  • každý účastník projde na začátku akce dezinfekcí rukou (vyplývá z pravidel pro školy a střediska volného času)
  • velmi doporučujeme upřednostnit konání akcí pod širým nebem, je-li to možné (doporučení Výkonné rady)
  • před i po akci v objektu je třeba dezinfikovat povrchy (kliky, stoly, vypínače apod.) (vyplývá z pravidel pro školy a střediska volného času)
  • pokud jsou přítomni účastníci do 15 let věku, pak musí být přítomen dospělý, který je zodpovědný za dodržování pravidel a za provedení nutné dezinfekce prostor (vyplývá z logiky pravidel pro školy a střediska volného času a pravidel pro zacházení s dezinfekcí, nařízení Výkonné rady)
  • pro výchovné akce pro mladší účastníky (typicky družinovky, oddílovky, výpravy) doporučujeme nejvýše 15 mladších účastníků (vyplývá z logiky pravidel pro školy a střediska volného času, doporučení Výkonné rady)
  • u jiných akcí platí aktuálně platné pravidlo počtu účastníků, k 25. květnu zvýšené ze 100 účastníků na 300 (kopíruje obecně platná pravidla pro veřejnost)

Podrobnější informace najdete na Křižovatce.