Skauti, skautky – jak na ně?

Termín: neděle 12. listopadu 2017, 14:00 – 18:00 hodin

Místo: Klubovny střediska Hraničář Trutnov, Horská 73/5, Trutnov. Mapa zde: https://mapy.cz/s/243ye

Anotace:
Seminář je určen pro vedoucí skautských oddílů a jejich spolupracovníky, kteří aktivně vedou a chtějí získat inspiraci a aktuální přehled o výchovném programu (věk cca 15+). Zastavíme se u specifik skautského věku (psychologie, skautska výchovná metoda), představíme si aktuální přehled výchovných nástrojů (odborky, stezky, časopisy, …) a nápady, jak je využít v oddílovém programu a co nám s nimi může pomoci. Nebude chybět ani výměna zkušeností a prostor pro vaše dotazy.

Lektorky:
Seminář povedou Pavla Sýkorová – Gymi.  Gymi je členka Skautského odboru, šéfka týmu nových odborek a revize stezky, skautská instruktorka a bývalá vedoucí oddílu skautů a skautek, která by jednou chtěla být dobrou paní učitelkou dějepisu a přírodopisu.

Denisa Sochorcová – Kecka. Kecka je zpravodajka VRJ pro program, bývalá vedoucí oddílu skautů a skautek. Pracovala v nevládní organizaci se sociálně vyloučenou mládeží, jako právnička, několik let učitelka MŠ a jako školní psycholožka. Má ráda lidi, přírodu, hudbu a pohyb.

Na seminář se lze přihlásit do neděle 5. listopadu zde: